Bruno Coquatrix

Znaczenie Bruno Coquatrix we współczesnym społeczeństwie jest niezaprzeczalne. Niezależnie od tego, czy zawodowo, kulturowo, osobiście czy politycznie, Bruno Coquatrix ma znaczący wpływ na nasze życie. Wraz z postępem technologii Bruno Coquatrix pozostaje istotny, a jego wpływ staje się coraz bardziej widoczny. W tym artykule zbadamy rolę i znaczenie Bruno Coquatrix w różnych kontekstach, analizując jego ewolucję w czasie i jego wpływ na dzisiejszy świat. Dodatkowo sprawdzimy, jak Bruno Coquatrix ukształtował sposób, w jaki myślimy, działamy i odnosimy się do siebie, oraz jak możemy wykorzystać jego potencjał do promowania zmian i postępu w społeczeństwie.

Bruno Coquatrix
ilustracja
Data i miejsce urodzenia

5 sierpnia 1910
Ronchin

Data i miejsce śmierci

1 kwietnia 1979
Paryż

Zawód, zajęcie

impresario, reżyser

Narodowość

francuska

Odznaczenia
Kawaler Orderu Narodowego Legii Honorowej (Francja) Kawaler Orderu Palm Akademickich (Francja) Kawaler Orderu Zasługi Społecznej

Bruno Coquatrix (ur. 5 sierpnia 1910, zm. 1 kwietnia 1979) – francuski impresario, reżyser widowisk rewiowych, wieloletni właściciel paryskiego music-hallu Olympia. W jego widowiskach brali udział m.in. Dalida, Edith Piaf, Jacques Brel, Violetta Villas, Ewa Demarczyk, Mireille Mathieu. Jako impresario wypromował takich artystów jak m.in. Jacques Pills czy Lucienne Boyer.

Od 1971 do 1979 był burmistrzem francuskiego miasta Cabourg[1] W 2007 jego postać została wspomniana w filmie Niczego nie żałuję – Edith Piaf. W rolę Coquatrixa wcielił się Jean-Paul Muel.

30 listopada 2010 w 9. dzielnicy Paryża otwarto ulicę jego imienia[2].

Odznaczenia

Przypisy

  1. Jean-Paul Henriet: 1971 à 1989. cabourg.net. . . (fr.).
  2. Paris inaugure une rue Bruno Coquatrix. lefigaro.fr, 2010-11-30. . (fr.).
  3. a b c d Jacques Lafitte (red.): Who's who in France, wyd. 12, 1975-1976, s. 472