W dzisiejszym artykule zajmiemy się Bank Danych Regionalnych, bardzo istotnym tematem, który w ostatnim czasie przykuł uwagę zarówno opinii publicznej, jak i ekspertów. Bank Danych Regionalnych okazał się różnorodnym i multidyscyplinarnym punktem zainteresowania, mającym konsekwencje od zdrowia i nauki, po politykę i kulturę popularną. Poprzez wszechstronną analizę zbadamy różne aspekty Bank Danych Regionalnych, jego potencjalne skutki i ewolucję w czasie. Zbierając aktualne i wiarygodne informacje, staramy się zaoferować pełną i wzbogacającą wizję tego tematu, która niewątpliwie wywoła refleksje i debaty w różnych obszarach.
Bank Danych Regionalnych (BDR) - największy w Polsce uporządkowany i udostępniany w Internecie zbiór informacji o sytuacji społeczno-gospodarczej, demograficznej, społecznej oraz stanie środowiska, opisującym województwa, powiaty oraz gminy jako podmioty systemu organizacji społecznej i administracyjnej państwa, a także regiony i podregiony stanowiące elementy nomenklatury jednostek terytorialnych do celów statystycznych.
Bank Danych Regionalnych był prowadzony przez Główny Urząd Statystyczny, a obecnie został zastąpiony przez Bank Danych Lokalnych.