Bacówka PTTK „Jaworzec”

W dzisiejszym artykule zagłębimy się w temat Bacówka PTTK „Jaworzec”, zagadnienia, które w ostatnim czasie zyskało na aktualności. W miarę postępu i ewolucji społeczeństwa niezbędna jest świadomość różnych aspektów Bacówka PTTK „Jaworzec” i zrozumienie jego wpływu na nasze codzienne życie. Od jego początków do dzisiejszego znaczenia, zbadamy wszystkie aspekty związane z Bacówka PTTK „Jaworzec”, aby zapewnić szeroki i pełny przegląd. Ponadto przeanalizujemy implikacje, jakie Bacówka PTTK „Jaworzec” ma w różnych obszarach, od polityki po codzienne życie ludzi. Mamy nadzieję, że ten artykuł będzie użytecznym i pouczającym przewodnikiem dla osób zainteresowanych głębszym zgłębieniem tematu Bacówka PTTK „Jaworzec”.

Bacówka PTTK „Jaworzec”
Ilustracja
Bacówka PTTK w Jaworzcu
Państwo

 Polska

Pasmo

Bieszczady, Karpaty

Data otwarcia

1976

Właściciel

PTTK

Położenie na mapie Bieszczadów Zachodnich
Mapa konturowa Bieszczadów Zachodnich, blisko centrum na lewo znajduje się punkt z opisem „Bacówka PTTK „Jaworzec””
Położenie na mapie Karpat
Mapa konturowa Karpat, u góry znajduje się punkt z opisem „Bacówka PTTK „Jaworzec””
Położenie na mapie Beskidów Wschodnich
Mapa konturowa Beskidów Wschodnich, u góry po lewej znajduje się punkt z opisem „Bacówka PTTK „Jaworzec””
Ziemia49°13′19,1922″N 22°26′31,1202″E/49,221998 22,441978

Bacówka PTTK „Jaworzec”schronisko turystyczne PTTK znajdujące się na terenie nieistniejącej wsi Jaworzec w dolinie Wetliny na terenie gminy Cisna. Schronisko zostało zbudowane w latach 1974–1976 jako pierwsza bacówka w Bieszczadach.

Schronisko dysponuje miejscami noclegowymi w pokojach 1,2,3,5 oraz 8 i 9-osobowych. Ponadto wyposażone jest w węzeł sanitarny oraz bufet. Bacówka nie jest zelektryfikowana; po zmroku uruchamiany jest agregat prądotwórczy.

Szlaki turystyczne

szlak turystyczny czarny Dołżyca – Jaworzec – Przełęcz Mieczysława Orłowicza

Linki zewnętrzne