W tym artykule szczegółowo zbadamy temat Anna Magdalena Bach, który w ostatnich latach przykuł uwagę zarówno ekspertów, jak i hobbystów. Anna Magdalena Bach jest dziś tematem niezwykle istotnym, a jego wpływ rozciąga się na wiele obszarów codziennego życia. W tym artykule przeanalizujemy różne aspekty i perspektywy związane z Anna Magdalena Bach, aby zapewnić wszechstronną i kompletną wizję na ten temat. Od jego powstania po przyszłe implikacje, zagłębimy się w szczegółową analizę, która rzuci światło na Anna Magdalena Bach i jego wpływ w różnych obszarach społeczeństwa.
Anna Magdalena Bach (ur. jako Anna Magdalena Wilcke 22 września 1701 w Zeitz, zm. 27 lutego 1760 w Lipsku) – druga żona Johanna Sebastiana Bacha.
Anna Magdalena Wilcke urodziła się w Saksonii w muzycznej rodzinie. Jej ojciec, Johann Caspar Wilcke, był trębaczem a matka, Margaretha Elisabeth Liebe, była córką organisty. Już w dzieciństwie otrzymała muzyczne wykształcenie, a w 1721 została zatrudniona jako śpiewaczka-sopranistka na dworze księcia Leopolda von Anhalt-Köthen w Köthen; wtedy też poznała Johanna Sebastiana Bacha. Anna Magdalena i Johann Sebastian Bach wzięli ślub 3 grudnia 1721, siedemnaście miesięcy po zgonie jego pierwszej żony Marii Barbary Bach.
Ich małżeństwo było szczęśliwe i wiele wniosło do ich życia muzycznego. Johann Sebastian napisał kilka kompozycji dedykowanych swojej żonie – najbardziej znane są dwa manuskrypty zapisów nutowych Notenbüchlein für Anna Magdalena Bach. Anna Magdalena regularnie pomagała mężowi w zapisywaniu jego dzieł.
Podczas ich wspólnego życia w Lipsku Anna Magdalena organizowała regularnie wieczory muzyczne, podczas których cała rodzina grała i śpiewała razem z zaproszonymi gośćmi. Dom Bachów stał się centrum życia muzycznego w Lipsku.
Po śmierci Jana Sebastiana Bacha w 1750 w rodzinie doszło do konfliktów, w rezultacie których synowie opuścili dom rodzinny i poszli własnymi drogami. Anna Magdalena pozostała z dwiema najmłodszymi córkami oraz z pasierbicą z pierwszego małżeństwa Jana Sebastiana. Żyło im się coraz gorzej a Anna Magdalena z biegiem czasu stawała się coraz bardziej zależna od datków rady miasta Lipska. Zmarła w nędzy i została pochowana w nieoznakowanym grobie dla ubogich przy lipskim kościele św. Jana. Sam kościół został doszczętnie zniszczony podczas alianckich bombardowań w czasie II wojny światowej.
Anna Magdalena i Johann Sebastian Bachowie mieli 13 dzieci w okresie 1723 – 1742; siedmioro z nich zmarło w wieku dziecięcym: