Obecnie Anna Gorazd-Zawiślak stał się tematem o dużym znaczeniu w dzisiejszym społeczeństwie. Od wpływu na życie codzienne po wpływ na gospodarkę światową, Anna Gorazd-Zawiślak zyskał poczesne miejsce w bieżących rozmowach i debatach. Kiedy zagłębiamy się w świat Anna Gorazd-Zawiślak, niezwykle istotne jest zrozumienie jego znaczenia i konsekwencji, jakie ze sobą niesie. W tym artykule szczegółowo zbadamy różne aspekty Anna Gorazd-Zawiślak i sposób, w jaki jego obecność nadal kształtuje nasz stale ewoluujący świat.
Anna Gorazd-Zawiślak (ur. 26 marca 1932 roku w Kostopolu, zm. 12 sierpnia 2015 roku w Krakowie) – prozaik i publicystka.
W 1955 roku kończyła polonistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutowała na łamach Za i Przeciw w 1960 roku. Publicystka Gazety Krakowskiej, od 1969 roku. Współpracowała z Kurierem Polskim, krakowską rozgłośnią Polskiego Radia, Tygodnikiem Powszechnym, Przekrojem. Od 1976 publicystka w tygodniku zakładowym Głosem Nowej Huty. Członek redakcji tygodnika „Małopolska” NSZZ „Solidarność” w latach 1995-1997. Członek Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej, z której wystąpiła po tzw. prowokacji bydgoskiej. Od sierpnia 1980 rzecznik prasowy Komitetu Strajkowego Hutników Huty im. Lenina w Krakowie, a następnie Komisji Robotniczej Hutników NSZZ „Solidarność”. Czynna uczestniczka strajków, internowana w okresie stanu wojennego. Autorka jednodniówki „Dni bez Prasy”, wydanej w Krakowie w 1981 roku, z okazji strajku drukarzy. Od 1971 roku członkini Związku Literatów Polskich, zaś od 1989 roku Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.