Agnieszka Włodarczyk

Wygląd przypnij ukryj Agnieszka Włodarczyk
Ilustracja
Agnieszka Włodarczyk (2017)
Data i miejsce urodzenia

13 grudnia 1980
Sławno

Zawód

aktorka, piosenkarka

Współmałżonek

Robert Karaś (od 2023)

Lata aktywności

od 1995

Agnieszka Włodarczyk (ur. 13 grudnia 1980 w Sławnie) – polska aktorka, piosenkarka i osobowość medialna.

W wieku 14 lat zadebiutowała w teatrze Studio Buffo w musicalu Metro. Szerszej publiczności dała się poznać w 1997 dzięki tytułowej roli w filmie Macieja Ślesickiego Sara oraz jako Agnieszka w sitcomie 13 posterunek (1997–2000). W kolejnych latach zagrała między innymi w serialach: Plebania (2001–2012) i Pierwsza miłość (2009–2012). W swoim dorobku ma również występy w filmach takich jak E=mc² (2002) i Nigdy w życiu! (2004) oraz produkcjach Teatru Telewizji.

Była uczestniczką licznych programów rozrywkowych. W 2007 wygrała pierwszą edycję programu Jak oni śpiewają, dzięki czemu rozpoczęła karierę muzyczną. Wydała maxi-singel Jak oni śpiewają (2007), autorski album studyjny pt. Nie dla oka... (2007) oraz album z kolędami pt. Najpiękniejsze polskie kolędy (2011). Jej debiutancki singel „Zawsze byłam” notował wysokie pozycje na radiowych i telewizyjnych listach przebojów.

Otrzymała wyróżnienia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Stożary”, Festiwalu Piosenki Rosyjskiej oraz Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach, a także zdobyła złotą i platynową płytę.

Kariera

1995–2000: Studio Buffo, Sara i 13 posterunek

W wieku 14 lat została zaangażowana przez Janusza Józefowicza do musicalu Metro. Podczas castingu skłamała, mówiąc że jest o rok starsza. 26 marca 1996 na scenie teatru Buffo zadebiutowała w spektaklu Tyle miłości. W 1996 pojawiła się również w teledysku K.A.S.Y. do piosenki „Reklama”. Początkowo planowała karierę muzyczną, ale ze względu na przebytą operację usunięcia guzków tarczycy była zmuszona zaprzestać śpiewania. Miała podpisany kontrakt fonograficzny z wytwórnią Tic-Tac.

W 1997 zagrała tytułową rolę w filmie Macieja Ślesickiego Sara. Do roli została wybrana spośród 250 kandydatek. Choć film okazał się kasowym sukcesem, w Polsce wywołał kontrowersje, a krytyce poddano przede wszystkim nagie sceny z udziałem Włodarczyk, która w chwili kręcenia filmu miała 16 lat. Wiesław Kot na łamach tygodnika „Wprost” napisał: „Pieścidełkiem filmu jest tytułowa Sara kreowana z wdziękiem przez Agnieszkę Włodarczyk. Jej rozłożony w filmie na raty striptiz budzi raczej skojarzenia szpitalne. Widz-oglądacz czuje się tak, jakby przypadkiem wtargnął do łazienki, w której pensjonarka bierze prysznic. Zamiast podniecenia występuje zażenowanie”. Według Bożeny Janickiej z miesięcznika „Kino” Włodarczyk miała „najtrudniejsze zadanie ”, co argumentowała słowami: Śliczna, o miękkim spojrzeniu Marilyn Monroe, gra rolę dość niewdzięczną. Musi wygłaszać teksty, na które młoda widownia reaguje wybuchami śmiechu, zdaje się w tych momentach nieprzewidzianego. Odzywki w rodzaju: „chcę być twoją kobietą”, „urodzę ci dzieci” – są zapewne pastiszem (...), lecz młodzi widzowie pastiszowej intencji najwyraźniej nie łapią. Mimo niezbyt przychylnych opinii w kraju jej występ został doceniony przez jury Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Stożary” w Kijowie, na którym została nagrodzona w kategorii Najlepszy debiut.

W latach 1997–2000 grała Agnieszkę w sitcomach 13 posterunek (1997–1998) i 13 posterunek 2 (2000). Sara jak i 13 posterunek zapisały się w historii polskiego kina i telewizji jako produkcje kultowe.

W 1998 zagrała szwagierkę Naryszkina w spektaklu Cesarska miłość Leszka Wosiewicza dla Teatru Telewizji.

2000–2006: Plebania i kolejne role filmowe

Agnieszka Włodarczyk (2005)

Nowe tysiąclecie rozpoczęła m.in. od epizodów w Świecie według Kiepskich oraz filmie Pierwszy milion. Ponadto zagrała Mariolę w spektaklu Teatru Telewizji Nas troje Marka Koterskiego. W 2001 dołączyła do obsady serialu Plebania w roli Wiktorii „Wiki” Potoczny, w którym grała z przerwami do zakończenia jego produkcji w 2012. Po latach przyznała, że w tym serialu nauczyła się aktorstwa, ponieważ „zaczęto jej pisać przeróżne sceny, dramatyczne, komediowe”, dzięki czemu „zrozumiała, że może wszystko udźwignąć”. W 2001 zagrała też w filmie Poranek kojota oraz wcieliła się w rolę uczestniczki konkursu piękności, Tekli Kaczmarek w serialu Zostać miss.

W 2002 zagrała Stellę, jedną z głównych ról w filmie Olafa Lubaszenki E=mc², a tygodnik „Wprost” umieścił ją w rankingu najgorszych polskich aktorów filmowych. Sam film był jedną z najchętniej oglądanych polskich produkcji kinowych tego roku i jako kolejny w jej dorobku zyskał miano kultowego. W 2002 pojawiła się również w filmie Rób swoje, ryzyko jest twoje. W 2003 współprowadziła program rozrywkowy Polsatu Wiesio Szoł, składający się z krótkich skeczy i filmów slapstickowych, a także zagrała w kontynuacji serialu Zostać miss – Zostać miss 2. W 2004 wcieliła się w rolę Joli w kinowym hicie Nigdy w życiu!, będącym ekranizacją powieści Katarzyny Grocholi o tym samym tytule. Zagrała również m.in. w serialach Dziki (2004), Dziki 2: Pojedynek (2005) oraz Czego się boją faceci, czyli seks w mniejszym mieście (2005).

W 2005 uczestniczyła w pierwszej edycji emitowanego przez TVN programu Taniec z gwiazdami w parze z tancerzem Michałem Skawińskim. Była jedną z najpopularniejszych polskich aktorek w internecie w 2005 w rankingu sporządzonym przez portal Wirtualna Polska i serwis Netsprint. W 2006 zagrała Karolinę, dziewczynę „Adiego” w filmie Job, czyli ostatnia szara komórka, a na potrzeby ścieżki dźwiękowej produkcji nagrała piosenkę „Słońce rośnie w nas”.

2007: Jak oni śpiewają i debiut muzyczny

Agnieszka Włodarczyk (2007)

W 2007 uczestniczyła w pierwszej edycji muzycznego programu telewizji Polsat Jak oni śpiewają. Jej interpretacje polskich przebojów, takich jak „Odkryjemy miłość nieznaną” czy „Co mi Panie dasz”, zyskały uznanie jurorów i publiczności, a w jednym z odcinków programu zaśpiewała w duecie z Marylą Rodowicz. 2 czerwca wystąpiła w finale, który obejrzało prawie 5 mln telewidzów, wygrywając z 65% przewagą głosów. W nagrodę podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią My Music. Wydała także debiutancki maxi-singel zawierający dwa covery, który uzyskał status platynowej płyty. Za udział w Jak oni śpiewają była nominowana do Róż Gali w kategorii Piękne debiuty oraz do Wiktorów w kategorii Największe odkrycie telewizyjne.

30 listopada 2007 wydała swój pierwszy album studyjny pt. Nie dla oka..., który po premierze spotkał się z mieszanym odbiorem. Jeden z recenzentów napisał, że „Włodarczyk jest dobrą wokalistką”, jednak w jej wykonaniach brakuje „pasji, zaangażowania i uczuć”. Inny krytyk stwierdził, że „jako artystka, znana do tej pory wyłącznie z filmów i seriali, wypadła całkiem dobrze. W przeciwieństwie do kolegów i koleżanek po fachu, którzy już wcześniej próbowali sił za mikrofonem, swojego debiutu nie musi się wstydzić”. Album uplasował się na 21. miejscu polskiej listy sprzedaży i uzyskał status złotej płyty. Wydawnictwo promowała singlami „Zawsze byłam i „Bez makijażu”. Za muzyczny debiut uzyskała nominacje do Superjedynek w kategoriach Fonograficzny debiut roku (Nie dla oka...), Przebój roku („Zawsze byłam”) i Artysta roku.

Poza realizacją projektów muzycznych, w 2007 kontynuowała karierę aktorską. Wcieliła się w rolę Irenki w serialu Ja wam pokażę! oraz zagrała w spektaklu Teatru Telewizji Czerwone komety Andrzeja Strzeleckiego.

Od 2008: Programy telewizyjne, Pierwsza miłość i pozostałe projekty

Agnieszka Włodarczyk z Alicją Majewską na festiwalu TOPtrendy 2009 w Sopocie

Latem 2008 na składance Hity na Czasie radia Eska ukazał się jej premierowy utwór „To on”. Jesienią tego roku wzięła udział w trzeciej edycji programu TVP2 Gwiazdy tańczą na lodzie w parze z Łukaszem Jóźwiakiem, docierając do finału, w którym przegrali z Samuelem Palmerem i Agnieszką Dulej. W 2009 dołączyła do obsady serialu Pierwsza miłość, w którym do 2012 wcielała się w postać Anny Bilewskiej. Latem 2009 wystąpiła w duecie z Alicją Majewską podczas stulecia sopockiej Opery Leśnej na festiwalu TOPtrendy, a następnie wydała singel „Czas pokaże”, który znalazł się na wakacyjnej składance radia RMF FM. Ponadto zajęła drugie miejsce w szóstej, mistrzowskiej edycji programu Jak oni śpiewają, w której udział wzięli finaliści pięciu poprzednich edycji show.

W lipcu 2010 wystąpiła na Festiwalu Piosenki Rosyjskiej w Zielonej Górze. Za wykonanie piosenki „Opyat metel” zajęła drugie miejsce i zdobyła Srebrny Samowar. 22 listopada 2011 wydała album z kolędami zatytułowany Najpiękniejsze polskie kolędy. W 2012 zagrała Beatę w filmie Kac Wawa. W lipcu 2013 wydała singel „Twoja mała Aga”.

Wiosną 2014 uczestniczyła w pierwszej edycji programu telewizji Polsat Twoja twarz brzmi znajomo. W finale zajęła drugie miejsce. W lipcu 2014 odcisnęła dłoń na Promenadzie Gwiazd podczas 19. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach. W grudniu 2015 wydała cover utworu „Such a Shame” zespołu Talk Talk, który nagrała we współpracy z DJ-em Adamusem na jego jubileuszowy album.

W 2016 w parze z Marią Konarowską wzięła udział w pierwszej edycji programu stacji TVN Azja Express. Wspólnie zajęły drugie miejsce. We wrześniu 2018 dołączyła do obsady spektaklu Przygoda z ogrodnikiem, w którym grała agentkę Ruby Delvecchio.

Po narodzinach syna skupiła się na życiu rodzinnym, odrzucając w tym czasie m.in. propozycje wzięcia udziału w dwóch programach rozrywkowych. W 2024 stworzyła autorską markę perfum La Romme.

Działalność społeczna

Agnieszka Włodarczyk (2018)

W 2006 wzięła udział w kampanii społecznej stacji MTV Polska „Bezpieczna jazda z MTV” propagującej bezpieczny seks. W 2007 włączyła się do ogólnopolskiej akcji na rzecz honorowego krwiodawstwa Europejskiej Fundacji Honorowego Dawcy Krwi. W tym samym roku fotografie z jej sesji zdjęciowej do kalendarza czasopisma „Gala” zostały wystawione na licytację, z której dochód trafił do podopiecznych Fundacji Polsat. W 2008 zachęcała do przekazywania pieniędzy na cele tejże fundacji w spotach reklamowych pod nazwą „Wystarczy chcieć”. W kwietniu 2011 ukazał się teledysk do piosenki „Pomaganie jest trendy”, którą nagrała charytatywnie wraz z innymi wykonawcami, aby wesprzeć Fundację DKMS.

Czynnie angażuje się w akcje charytatywne na rzecz zwierząt, współpracując między innymi z Towarzystwem Opieki nad Zwierzętami oraz Fundacją Viva! Akcja dla zwierząt. Prowadziła tymczasowy dom dla zwierząt i była ambasadorką akcji „Ratuj bociany razem z nami”. Wystąpiła w autorskiej kampanii przeciwko wykorzystywaniu zwierząt do celów doświadczalnych – „One czują tak jak my” oraz wzięła udział w manifestacji w ich obronie. Uczestniczyła też w manifestacji przeciwko ubojowi rytualnemu i w walce o wprowadzenie poprawek do Ustawy o ochronie zwierząt. W 2014 nagrodę w wysokości 10 tys. złotych za wygranie siódmego odcinka programu Twoja twarz brzmi znajomo przekazała organizacjom wspierającym zwierzęta – „Kocia łapka” i „Zwierzaki w potrzebie”, z kolei w 2015 wzięła udział w programie Przygarnij mnie, w którym przygarnęła ze schroniska suczkę, Tośkę.

Za działalność charytatywną otrzymała nagrodę Top for Dog w kategorii Osobowość roku oraz była nominowana w plebiscytach Gwiazdy Dobroczynności i Serce dla Zwierząt. Fundacja Spełnionych Marzeń uhonorowała ją nagrodą specjalną – Rubinowym Sercem za wspieranie działań fundacji na rzecz dzieci z chorobami nowotworowymi.

Życie prywatne

W dzieciństwie mieszkała m.in. w Ciechanowie, Poznaniu i Darłowie. Gdy miała dwa lata, jej rodzice się rozwiedli. Ojciec był marynarzem. Matka, Anna Stasiukiewicz, po rozwodzie ponownie wyszła za mąż. Ma młodszego o 10 lat brata, Roberta, z drugiego małżeństwa matki. Od szóstego do osiemnastego roku życia mieszkała wspólnie z matką, ojczymem i bratem pod Warszawą. Gdy miała sześć lat, trenowała taniec towarzyski. W szkole podstawowej wygrała dwa konkursy piosenki. W 1995 wzięła udział w konkursie Miss Polski Nastolatek.

Ukończyła szkołę średnią i zdała maturę. Uczęszczała również do szkoły muzycznej, jednak po pewnym czasie z niej zrezygnowała.

Na początku kariery była w czteroletnim związku z prezenterem telewizyjnym Rafałem Kosińskim. Następnie związała się z przedsiębiorcą Jakubem Sićkiem, który był również jej menedżerem. Rozstali się w 2011 po dziewięciu latach związku. W latach 2012–2016 jej życiowym partnerem był aktor Mikołaj Krawczyk. W 2020 związała się z triathlonistą Robertem Karasiem. 7 lipca 2021 urodził się ich syn Milan. 29 listopada 2023 podczas pobytu w Dubaju wzięli symboliczny ślub, a około miesiąca wcześniej zalegalizowali swój związek w Polsce.

Filmografia

Filmy fabularne

Seriale telewizyjne

Teatr

Studio Buffo

Teatr Telewizji

Teatry objazdowe

Dyskografia

Albumy studyjne

Rok Dane dot. albumu Najwyższa pozycja na liście Certyfikat Sprzedaż
POL
2007 Nie dla oka... 21
 • POL: 15 000+
2011 Najpiękniejsze polskie kolędy
 • Wydany: 22 listopada 2011
 • Wydawca: My Music
 • Formaty: CD, digital download
„–” oznacza, że album nie był notowany na danej liście.

Maxi single

Rok Dane dot. albumu Certyfikat Sprzedaż
2007 Jak oni śpiewają
 • Wydany: 6 czerwca 2007
 • Wydawca: Agora S.A.
 • Formaty: CD
 • POL: 20 000+

Single

Rok Tytuł Najwyższe pozycje na listach Album
RMF
SLiP
WiR
2007 Zawsze byłam 1 15 3 Nie dla oka...
2008 „Bez makijażu”
„To on” Eska Hity na Czasie 2008
2009 „Czas pokaże” RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009
2013 „Twoja mała Aga”
2015 „Such a Shame” (DJ Adamus, gościnnie: Agnieszka Włodarczyk) DJ Adamus 2015
„–” oznacza, że singel nie był notowany na danej liście.

Ścieżki dźwiękowe

Rok Film Utwór
1997 Sara (ścieżka dźwiękowa) „Wyliczanka”
„Poczekam” (oraz Robert Janowski)
„Jeśli wola Twa”
2006 Job, czyli ostatnia szara komórka „Słońce rośnie w nas”

Pozostałe utwory

Rok Tytuł Album
1997 „Ach! Jak przyjemnie” (Studio Buffo: Monika Ambroziak, Anna Frankowska, Katarzyna Groniec, Anna Mamczur, Barbara Melzer, Agnieszka Włodarczyk, Beata Wyrąbkiewicz) Tyle miłości
„Moje wielkie szczęście” (Studio Buffo: Monika Ambroziak, Anna Frankowska, Katarzyna Groniec, Anna Mamczur, Barbara Melzer, Agnieszka Włodarczyk, Beata Wyrąbkiewicz)
2008 „Brzydcy” Jak oni śpiewają (The Best Of)
„Co mi Panie dasz”
„Małe tęsknoty”
Tyle słońca w całym mieście
2011 „Pomaganie jest trendy” (DKMS Team) Pomaganie jest trendy!
„Pomaganie jest trendy” (DKMS Team oraz Mopreme Shakur)

Teledyski

Gościnnie

Nagrody i nominacje

Rok Konkurs Kategoria Rezultat
1999 Otto 1998 Aktorka: złoto Wygrana
Międzynarodowy Festiwal Filmowy „Stożary” w Kijowie Najlepszy debiut (Sara) Wygrana
2000 Otto 1999 Gwiazda TV: brąz Wygrana
2002 Otto 2001 Gwiazda TV 7. miejsce
2007 Róże Gali Piękne debiuty Nominacja
Viva! Najpiękniejsi Najpiękniejsza Polka Nominacja
2008 Świry Wydarzenie (Nie dla oka...) Nominacja
Wiktory 2007 Największe odkrycie telewizyjne Nominacja
Superjedynki Fonograficzny debiut roku (Nie dla oka...) Nominacja
Przebój roku („Zawsze byłam”) Nominacja
Artysta roku Nominacja
Monidło Najlepszy niezawodowy aktor Nominacja
2010 Festiwal Piosenki Rosyjskiej Grand Prix 2. miejsce
Srebrny Samowar Wygrana
2014 Odcisk dłoni na Promenadzie Gwiazd podczas 19. Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach
Top for Dog Osobowość roku Wygrana
Nagroda specjalna Fundacji Spełnionych Marzeń – Rubinowe Serce Wygrana
2015 Gwiazdy Dobroczynności Ekologia Nominacja
Serce dla Zwierząt Działalność charytatywna na rzecz zwierząt Nominacja
2017 Gwiazdy Plejady Metamorfoza roku Wygrana

Przypisy

 1. a b c Agnieszka Włodarczyk. „Gala”. . .
 2. a b c d e f g h i j k l m n o Agnieszka Włodarczyk. Filmpolski.pl. .
 3. a b Agnieszka Włodarczyk 13 grudnia kończy 35 lat. Onet.pl, 2015-12-08. . .
 4. Zawsze chciała śpiewać. Interia.pl, 2007-06-06. . .
 5. Agnieszka Włodarczyk. Wojciech Jagielski (prowadzący). Wieczór z Wampirem. RTL 7. 1998. 3:39 minuta. .
 6. a b c „Sara”: „Bodyguard” po polsku. Interia.pl, 2012-05-23. . .
 7. Paweł Piotrowicz: „Kubły pomyj” na polski erotyk. Odważne sceny wywołały oskarżenia. Onet.pl, 2023-05-23. . .
 8. a b c Paweł Piotrowicz: Ani „Lolita”, ani „Leon zawodowiec”: mija 20 lat od premiery filmu „Sara”. Onet.pl, 2017-05-23. . .
 9. Krystian Zając: "Sara": Kultowy film na Polsacie. Interia.pl, 2022-08-01. . .
 10. Najlepsze polskie sitcomy. Ranking polskich produkcji, które stały się kultowe. Onet.pl, 2022-10-11. . .
 11. a b c Agnieszka Włodarczyk – Wyśpiewam wszystko. Kobieta.pl, 2007-12-18. . .
 12. a b E=mc2. Filmpolski.pl. . .
 13. Tomasz Raczek: Spirala śmierci. „Wprost”, 2002-11-17. . .
 14. Bartosz Staszczyszyn. Nic śmiesznego. „Tygodnik Powszechny”, 2006-11-07. . . brak numeru strony
 15. Wiesio Szoł w Polsacie. Wirtualne Media, 2003-02-11. . .
 16. „Nigdy w życiu!”: Filmowa bajka. Interia.pl, 2004-02-23. . .
 17. „Nigdy w życiu!” – uroczysta premiera. Wirtualna Polska, 2004-02-09. . .
 18. „Taniec z gwiazdami” w tvn. Wirtualne Media, 2005-04-15. . .
 19. Czego szukaliśmy w Internecie w 2005 roku?. Wirtualne Media, 2006-01-03. . .
 20. a b Agnieszka Włodarczyk wokalistką. Wirtualne Media, 2006-10-05. . .
 21. „Klan” pokonał „M jak Miłość”!. Interia.pl, 2007-03-26. . .
 22. Agnieszka Włodarczyk zaśpiewa najlepiej. Dziennik.pl, 2007-10-13. . .
 23. „Jak Oni śpiewają” pełne gwiazd!. Interia.pl, 2007-05-18. . .
 24. „Jak oni śpiewają” lepsi od meczu i Wiktorów. Wirtualne Media, 2007-06-04. . .
 25. Nie było żadnej manipulacji!. Interia.pl, 2007-06-13. . .
 26. Agnieszka Włodarczyk nagra. Interia.pl, 2007-06-04. . .
 27. Singiel Włodarczyk w środę. tvpolsat.info, 2007-06-04. . .
 28. a b Platynowe płyty CD (przyznane w 2007 roku). ZPAV. . .
 29. a b Gwiazdorskie Róże Gali w TVP2. Media2.pl, 2007-10-27. . .
 30. a b Wiktory 2007: ogłoszono nominacje, gala 31 maja w TVN. Wirtualne Media, 2008-05-07. . .
 31. Włodarczyk już jest. Interia.pl, 2007-11-30. . .
 32. Marcin Kubicki: Agnieszka Włodarczyk – Nie Dla Oka. Muzyczna.pl, 2008-01-12. . .
 33. Bartek Kot: Agnieszka Włodarczyk – „Nie dla oka...”. Onet.pl, 2007-12-18. . .
 34. a b OLiS – sprzedaż w okresie 10.12.2007 – 16.12.2007. ZPAV. . .
 35. a b Złote płyty CD (przyznane w 2009 roku). ZPAV. . .
 36. Debiutancki singel Agnieszki Włodarczyk. Onet.pl, 2007-09-24. . .
 37. Włodarczyk bez makijażu. Interia.pl, 2008-01-11. . .
 38. a b c d TVP1: rusza plebiscyt muzyczny Superjedynki 2008. Wirtualne Media, 2008-04-25. . .
 39. Zapracowana Małgorzata Kożuchowska. Onet.pl, 2007-10-03. . .
 40. Nowy singiel Agnieszki!!. Oficjalna strona Agnieszki Włodarczyk, 2008-07-01. .
 41. Samuel Palmer z Diamentową Parą. Interia.pl, 2008-12-15. . .
 42. Pierwsza miłość: 864. Filmpolski.pl. . .
 43. Agnieszka Włodarczyk odchodzi z serialu. „Gala”, 2012-06-02. . .
 44. Gwiazdy sprzed lat na festiwalu TOPtrendy. „Wprost”, 2009-06-28. . .
 45. Posłuchaj nowej piosenki Agnieszki Włodarczyk. Onet.pl, 2009-08-19. . .
 46. RMF FM – muzyka najlepsza pod słońcem 2009. Codzienna Gazeta Muzyczna, 2009-07-01. . .
 47. Respondek z Perłowym Mikrofonem!. Interia.pl, 2009-11-21. . .
 48. Samowary rozdane: Dereszowska, Włodarczyk. „Gazeta Wyborcza”, 2010-07-26. . .
 49. a b c Dereszowska lepsza niż Włodarczyk. Interia.pl, 2010-07-26. . .
 50. Agnieszka Włodarczyk śpiewa kolędy. Interia.pl, 2011-11-22. . .
 51. Kac Wawa. Filmpolski.pl. . .
 52. Twoja mała Aga. Agnieszka Włodarczyk przerywa milczenie. Polskie Radio, 2013-07-29. . .
 53. Walewska, Kwiatkowska, Królikowski, DJ Adamus w nowym show Polsatu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Interia.pl, 2014-02-06. . .
 54. „Twoja twarz brzmi znajomo”: Katarzyna Skrzynecka wygrała pierwszą edycję!. Interia.pl, 2014-04-28. . .
 55. a b Festiwal Gwiazd porywa publiczność. Zobacz, kto odcisnął dłoń. „Głos Szczeciński”, 2014-07-05. . .
 56. DJ Adamus i Agnieszka Włodarczyk: Co za wstyd („Such a Shame”). Interia.pl, 2015-12-08. . .
 57. Lis, Włodarczyk, Saleta, Rozenek i Majdan uczestnikami „Azja Express” w TVN. Wirtualne Media, 2016-05-13. . .
 58. Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska o włos od zwycięstwa!. „Gala”, 2016-12-01. . .
 59. Przygoda z ogrodnikiem. Galeria Teatralna. . .
 60. „Przygoda z ogrodnikiem” sposobem na rutynę w związku...?. Miejski Ośrodek Kultury w Zawierciu, 2019-03-08. . .
 61. Debiut producencki Anny Muchy. Cinema.pl, 2020-09-22. . .
 62. Agnieszka Włodarczyk zdobyła się na szczere wyznanie. Zaskoczyła fanów. Onet.pl, 2023-11-18. . .
 63. Polska gwiazda zniknęła z ekranów. Co dziś robi Agnieszka Włodarczyk. Onet.pl, 2024-03-09. . .
 64. MTV z gwiazdami propaguje bezpieczny seks. Wirtualne Media, 2006-07-19. . .
 65. Największa ogólnopolska akcja na rzecz honorowego krwiodawstwa. Wirtualne Media, 2007-07-15. . .
 66. Bajkowy kalendarz Gali w gwiazdorskiej obsadzie. Wirtualne Media, 2007-11-26. . .
 67. Polsat: rusza nowa odsłona kampanii „Wystarczy chcieć”. Wirtualne Media, 2009-04-30. . .
 68. a b c Pomaganie jest trendy. Gościnnie m.in. Krzysztof Ibisz i jurorka „Bitwy na głosy”. Interia.pl, 2011-04-18. . .
 69. a b c d Nominowana do nagrody Serce dla Zwierząt 2015: Agnieszka Włodarczyk. Psy.pl, 2015-04-26. . .
 70. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Włodarczyk jako Violetta Villas wyśpiewała przepustkę do finału!. Interia.pl, 2014-04-22. . .
 71. Rusza program „Przygarnij mnie” w TVP2. Siedem gwiazd adoptuje psy. Wirtualne Media, 2015-03-29. . .
 72. a b Plebiscyt Gwiazd Dobroczynności. Styl.pl, 2014-11-27. . .
 73. a b Łukasz Balcer laureatem XII edycji plebiscytu Serce dla Zwierząt 2015. Ngo.pl, 2015-06-10. . .
 74. a b Andrzejkowy Pokaz Mody „Dzieci Dzieciom” w Bałtowie. Fundacja Spełnionych Marzeń. . .
 75. Agnieszka Włodarczyk – Biografia. Wirtualna Polska. . .
 76. a b c d e Agnieszka Włodarczyk W Gali: „Nie pozwolę obrażać ludzi, których kocham. Poszłabym za nimi w ogień!”. „Gala”, 2017-01-25. . .
 77. a b Agnieszka Włodarczyk. Polki.pl, 2007-06-06. . .
 78. Para IV Agnieszka i Michał. Onet.pl. . .
 79. Wyszczekana i pewna siebie Agnieszka Włodarczyk. Onet.pl, 2008-07-14. . .
 80. 8 nieznanych faktów na temat Agnieszki Włodarczyk. Onet.pl, 2014-10-23. . .
 81. 8 nieznanych faktów na temat Agnieszki Włodarczyk. Onet.pl, 2014-10-23. . .
 82. Agnieszka Włodarczyk wygrała program „Jak Oni śpiewają”. „Echo Dnia”, 2007-06-13. . .
 83. Rozstanie po 9 latach. Styl.pl, 2011-12-07. . .
 84. Wiktor Krajewski: Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk – Miłość pod obstrzałem. Polki.pl, 2012-03-22. . .
 85. Agnieszka Włodarczyk i Mikołaj Krawczyk razem w Vivie!. Polki.pl, 2012-05-09. . .
 86. Robert Karaś o początkach znajomości z Agnieszką Włodarczyk. „Z niewinnego żartu narodziła się wielka miłość”. Onet.pl, 2021-02-13. .
 87. Agnieszka Włodarczyk urodziła!. Interia.pl, 2021-07-07. .
 88. Agnieszka Włodarczyk i Robert Karaś pobrali się... ponad miesiąc temu. „Prawdziwy ślub wzięliśmy w Polsce”. Onet.pl, 2023-12-04. . .
 89. a b Regulamin przyznawania wyróżnień. ZPAV. . .
 90. Zawsze byłam – Agnieszka Włodarczyk. RMF FM. . .
 91. Agnieszka Włodarczyk. Polskie Radio Szczecin. . .
 92. Agnieszka Włodarczyk – Zawsze byłam (Notowanie 740). Wietrzne Radio. . .
 93. Sara. Filmpolski.pl. . .
 94. Tyle miłości, Studio Buffo. Qobuz. . . (ang.).
 95. Najlepsze piosenki z „Jak oni śpiewają?”. Onet.pl, 2008-02-19. . .
 96. Zobacz nowy teledysk Agnieszki Włodarczyk. Onet.pl, 2007-11-27. . .
 97. Mikołaj Krawczyk: komuś zależy, żeby mielić w prasie temat „Pierwszej miłości”. „Wprost”, 2014-09-17. . .
 98. Otto 1998. „Bravo”. Nr 5/1999, 1999-02-18. Warszawa: Wydawnictwo Bauer. ISSN 1230-8692. brak numeru strony
 99. Otto 1999. „Bravo”. Nr 5/2000, s. 6, 2000-03-02. Warszawa: Wydawnictwo Bauer. ISSN 1230-8692
 100. Otto 2001. „Bravo”. Nr 5/2002, s. 6, 2002-02-28. Warszawa: Wydawnictwo Bauer. ISSN 1230-8692
 101. Rusza plebiscyt „Viva! Najpiękniejsi 2007”. Onet.pl, 2007-11-15. . .
 102. Świr musi mieć poczucie humoru. „Rzeczpospolita”, 2008-02-26. . .
 103. Szansa Kasi Cichopek. Interia.pl, 2008-09-06. . .
 104. Socha, Kozidrak, Sokołowska, Szostak i Doda na gali Gwiazd Plejady 2017 w Uffico Primo. Kto najlepiej?. „Gala”, 2017-05-30. . .

Linki zewnętrzne

Kontrola autorytatywna (osoba):Encyklopedia internetowa: Identyfikatory zewnętrzne: