Adrian Jansen

W świecie Adrian Jansen znajdujemy ogromną różnorodność podejść, opinii i perspektyw. Niezależnie od tego, czy z punktu widzenia nauki, literatury, polityki czy jakiejkolwiek innej dziedziny, Adrian Jansen był przedmiotem badań, debat i refleksji na przestrzeni dziejów. W tym artykule zbadamy różne aspekty związane z Adrian Jansen, od jego początków po wpływ na dzisiejsze społeczeństwo. Przeanalizujemy różne teorie, badania i odkrycia, które przyczyniły się do poszerzenia naszego zrozumienia Adrian Jansen, a także kontrowersje i wyzwania, przed którymi obecnie stoi. Poprzez tę wszechstronną analizę postaramy się rzucić światło na ten istotny i intrygujący temat oraz zobaczyć, jak ukształtował on i nadal kształtuje nasz świat.

Święty
Adrian Jansen
Hadrian Jassen van Hilvarenbeek
prezbiter i męczennik
Ilustracja
Data urodzenia

1528 lub 1532

Data i miejsce śmierci

9 lipca 1572
Brielle

Czczony przez

Kościół katolicki

Beatyfikacja

24 listopada 1675
przez Klemensa X

Kanonizacja

29 czerwca 1867
przez Piusa IX

Adrian Jasen (ur. 1528 lub 1532, zm. 9 lipca 1572 w Brielle) – holenderski norbertanin, kapłan, kapelan, jeden z męczenników z Gorkum i święty Kościoła katolickiego[1].

Życiorys

Adrian Jasen urodził się w 1528 lub 1532 roku. W wieku 20 lat złożył śluby zakonne, a potem prawdopodobnie otrzymał święcenia kapłańskie. Był mistrzem nowicjuszy i kapelanem[1]. Aresztowany w czasie prześladowań katolików przez kalwinistów. Za odmowę wyrzeczenia się wiary w obecność Chrystusa pod postaciami Eucharystycznymi i przywiązanie do papiestwa został stracony przez powieszenie. 24 listopada 1675 roku beatyfikowany przez Klemensa X, a 29 czerwca 1867 kanonizowany przez Piusa IX[2].

Przypisy