W dzisiejszym artykule zajmiemy się Adam Łabędzki, tematem, który był przedmiotem zainteresowania w różnych obszarach i który wywołał debaty i refleksje w różnych obszarach. Adam Łabędzki przykuł uwagę ekspertów i ogółu społeczeństwa, generując niezliczone opinie i perspektywy na temat jego znaczenia i wpływu. W tym artykule przeanalizujemy różne podejścia i opinie na temat Adam Łabędzki, badając jego znaczenie, ewolucję w czasie i wpływ na różne aspekty społeczeństwa. Dołącz do nas w tej podróży po świecie Adam Łabędzki i odkryj wiele aspektów i możliwych interpretacji, jakie prezentuje ten motyw.
Data i miejsce urodzenia |
22 września 1972 |
---|
Adam Łabędzki (ur. 22 września 1972 w Kościanie) – polski żużlowiec i motorowodniak; w sportach motorowodnych również reprezentujący Austrię.
Licencję żużlową zdobył w barwach Unii Leszno. Został młodzieżowym indywidualnym wicemistrzem Polski z 1991 roku (za Tomaszem Gollobem, przed Robertem Sawiną). Był także indywidualnym żużlowym wicemistrzem Polski z 1996 roku (za Sławomirem Drabikiem, przed Romanem Jankowskim). Karierę żużlową zakończył w roku 2003 ostatni sezon spędził w barwach TSŻ Opole.
Jest motorowodnym mistrzem świata w klasie T-550 z 2006 roku (Żnin, przed Krzysztofem Śniadeckim i Michałem Gembiakiem)[1]. Wywalczył również tytuł mistrza Europy w klasie T-550 w 2005 (Żnin, przed Dariuszem Nogajem i Krzysztofem Śniadeckim). W mistrzostwach Europy 2006 zdyskwalifikowano A. Łabędzkiego wskutek poważnych nieprawidłowości stwierdzonych podczas kontroli silnika[2]. Jest także brązowym medalistą mistrzostw Europy w klasie S-550 z 2006 roku (Warszawa, za Lechosławem Rybarczykiem i Łukaszem Ciołkiem) oraz brązowym medalistą mistrzostw Polski w klasie S-550 z 2006 roku.